Kiedy zdecydujemy się w końcu podjąć decyzję o zadbaniu o nasze zęby i zdecydujemy się na wybielanie zaczynamy szukać w Internecie informacji na ten temat. Jedną z pierwszych myśli jest to czy wybielanie zębów boli, lub obawy o szkliwo. To bardzo dobrze postawione pytanie, w końcu jeszcze nigdy wcześniej nie wybielaliśmy zębów, a standardowa wizyta u dentysty kojarzy nam się z borowaniem i bolesnymi wspomnieniami. Śpieszymy już z odpowiedzią na pytanie.
Wybielanie zębów nie boli
Musimy rozwiać państwa wątpliwości, wybielanie zębów nie ma w zasadzie nic wspólnego ze stereotypową wizytą u dentysty, która sprawia, że włos jeży nam się na głowie, a sen spędza z powiek. Sam zabieg wybielania zębów nie jest bolesny. Podczas wybielania nie odczuwamy żadnego bólu. Szczególnie w przypadku wybielania paskami wybielającymi cały proces przebiega w neutralny sposób. Dobrze dobrany sposób wybielania sprawia, że wybielanie zębów nie boli.

Co jednak z okresem po wybielaniu, czy on jest bolesny? I tak i nie, odpowiedź na to pytanie jest dwuznaczna. Okres po wybielaniu zębów to maksymalnie kilka dni po wybielaniu kiedy nasze zęby mogą cierpieć na nadwrażliwość. Zalecamy aby w tym okresie zwyczajnie unikać jedzenia bardzo zimnych potraw, jak lody, mleko prosto z lodówki itp. Należy omijać też potrawy bardzo ciepłe, gorące. Opisujemy co jeść po wybielaniu zębów. Jednak czy w tym okresie będziemy odczuwać ból? Zdecydowanie nie, będzie to co najwyżej krótki, ale wyczuwalny dyskomfort. Szczególnie jeśli cieszymy się dobrym zdrowiem i nasze zęby nie cierpiały wcześniej na nadwrażliwość to żaden ból podczas wybielania zębów nas nie spotka.
Skąd zatem biorą się pytania o to czy wybielanie zębów boli? Bardzo możliwe, że w pewnym momencie złą renomę wybielaniu zrobiły niebezpieczne metody domowego wybielania jak mycie zębów sodą oczyszczoną, wprost z kuchennej szafki, lub ostatnio popularnym węglem aktywnym, te metody nie polegają na rozjaśnianiu szkliwa, lecz na właściwościach ściernych sody i węgla, te preparaty niestety dosłownie ścierają szkliwo, które naturalnie się nie regeneruje. Ostrzegamy, że w ten sposób można zniszczyć zęby. Osoby, które wybielały zęby za pomocą materiałów, które ścierają warstwę szkliwa zamiast wybielać zęby na pytanie czy wybielanie zębów boli mogą odpowiedzieć: TAK.