Czy wybielanie zębów jest szkodliwe, czy jest zdrowe?

Śnieżnobiałe zęby to może być piękna wizytówka naszej osoby. Myślimy tak szczególnie kiedy kolejny raz widzimy w telewizji, czy na bilbordach patrzących na nas celebrytów, którzy potrafią dosłownie razić bielą swoich zębów. Białe zęby i wybielanie stają się zatem obiektem naszego pożądania i niejako symbolem statusu społecznego. Jednak czy wybielanie zębów jest szkodliwe? Czy wybielanie zębów może być zdrowe? Śpieszymy z odpowiedzią na powyższe pytania. Sprawdź dodatkowo czy wybielanie zębów boli.

W dzisiejszych czasach bardzo o siebie dbamy i zanim zdecydujemy się na jakiś zabieg sprawdzamy czy to jest szkodliwe, czy może jest zdrowe. Tak samo powinno być też z wybielaniem zębów. Zacznijmy najpierw od tego na czym polega wybielanie zębów. Najczęściej podczas wybielania stosuje się czynnik wybielający tlenek wodoru, który wnika w szkliwo i wybiela nasz naturalny kolor zębów na bielszy. Tak naprawdę wszystko zależy od stężenia środka do wybielania zębów. W gabinetach dentystycznych stężenie czynnika waha się między 30% a 50%. Jeśli jesteśmy pod opieką doświadczonego dentysty to wybielanie nie jest szkodliwe, należy wtedy jednak szczególnie zwrócić uwagę na zabezpieczenie dziąseł. Kontakt dziąseł z czynnikiem nie jest zdrowy dla tkanki dziąsła.

Istnieją też skuteczne metody wybielania zębów we własnym domu, przykładowo paski do wybielania zębów zawierają kilka procent czynnika aktywnego(6,5%), przez co nie są szkodliwe dla zębów i dziąseł, chociaż mimo wszystko powinniśmy przyklejać paski jak najbardziej unikając dotykania samych dziąseł by ich nie podrażnić. Sprawdź jak używać paski Crest oraz które paski są dobre. Po zakończonej kuracji wybielającej zęby będą przez krótki czas posiadały zwiększoną wrażliwość, szczególnie wtedy zaleca się unikanie spożywania bardzo ciepłych lub bardzo zimnych posiłków. Jednak maksymalnie po kilku dniach nadwrażliwość zębów ustaje.

czy wybielanie zębów jest szkodliwe bezpieczne zdrowe
Czy wybielanie jest bezpieczne? Tak wybielanie jest nieszkodliwe dla zębów.

Zatem, czy wybielanie zębów jest szkodliwe? Wybielanie zdecydowanie nie jest szkodliwe dla naszych zębów, kuracja wybielająca przykładowo paskami z wybielającym tlenkiem wodoru jest bezpieczna dla zębów, należy tylko unikać kontaktu czynnika wybielającego z dziąsłem by uniknąć podrażnień. Czy wybielanie zębów jest zdrowe? Ciężko powiedzieć aby zabieg wybielania zębów niósł za sobą dodatkowe wartości zdrowotne dla naszej jamy ustnej, jednak samo wybielanie nie jest szkodliwe, a wszelkie podrażnienia ustają po maksymalnie paru dniach. Po wszystkim stan zębów wraca do normy, a my zostajemy z śnieżnobiałym uśmiecham na kilka następnych miesięcy, do nawet kilku lat. Radzimy co jeść po wybielaniu zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *