Jak w domowy sposób wybielić zęby?

Wielu z nas chce mieć piękne, wybielone i zdrowe zęby. Jednak przez konieczność wizyty u dentysty i wydania dużych pieniędzy decydujemy się odłożyć marzenia na dalszy plan, ostatecznie zapominając o śnieżnobiałym uśmiechu. Nikt nie lubi odwieszać planów i marzeń na wieszak, dlatego dziś pokażemy jak sobie poradzić ze wszystkimi przeciwnościami i jak w domowy sposób wybielić zęby.

Na kolor zębów wpływa wiele czynników, między innymi nasz naturalny kolor kości, częstotliwość szczotkowania, lub to czy regularnie pijemy kawę. Głównym wrogiem białych zębów są barwiące produkty, a wśród nich czerwone wino, mięso i napoje z barwnikami, nie tylko tymi sztucznymi. Na odcień zębów negatywnie wpływa tak samo cola, jak herbata i kawa zawierające naturalne barwniki. Dlatego jeśli naszym celem jest móc poszczycić się swoją najlepszą wizytówką, najlepiej szczerym szerokim uśmiechem warto rozważyć ograniczenie tych produktów.

Jak wybielić zęby w domowy sposób? Odpowiadamy na pytanie.

wybielanie zębów w domowy sposób
zęby wybielone domową metodą

Czy jednak można sobie poradzić z przebarwieniami na zębach i uzyskać biały kolor zębów, nie rezygnując z porannej kawy, ulubionego czerwonego wina oraz innych ważnych dla nas produktów? Jest na to odpowiedź, można wybielić zęby w domowy sposób. Jak dotąd największe triumfy w domowym wybielaniu świętują paski wybielające do zębów. Sprawdź czy dają efekty w jeden dzień. Przede wszystkim paski mają taką samą skuteczność wybielania jak zabieg przeprowadzony u dentysty, jest tak dlatego, że używają tego samego preparatu wybielającego co w gabinecie. Proces wybielania zaczyna się u nas w domu i trwa siedem dni. W trakcie tego okresu jedyne co musimy zrobić to unikać barwiącego pożywienia i nosić paski na zębach przez 30 minut. Tutaj dokładnie opisujemy co jeść po wybielaniu zębów. Najlepiej jest zrobić to wieczorem, kiedy umyliśmy już zęby i zamierzamy kłaść się do spania.

Przez wygodę pasków wybielających  i ich skuteczność uważamy, że jest to najlepsza metoda będąca odpowiedzią na pytanie jak wybielić zęby w domowy sposób. Istnieją oczywiście różne inne metody wybielania, jednak radzimy uważać na niektóre z nich. Szczególnym zagrożeniem dla zębów może być wybielanie sodą lub ostatnio popularny węgiel aktywny. Soda i węgiel nie wybielają zębów. Może to być zaskoczenie dla niektórych czytelników, ale te preparaty mają jedynie właściwości ścierne i dosłownie zdzierają szkliwo, odsłaniając jego bielsze warstwy. Ostrzegamy jednak, że po początkowym okresie kiedy najprawdopodobniej będziemy zadowoleni z efektów przyjdzie czas na uciążliwe podrażnienia i bóle w zębach.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy wielu z was odnaleźć waszą drogę do białych zębów. Podczas szukania informacji jak wybielić zęby w domowy sposób pamiętajcie, że uśmiech to prawdziwy skarb i trzeba bezwzględnie o niego dbać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *