Jak wybielić zęby sodą oczyszczoną?

Wpływ na ostateczny kolor naszych zębów ma wiele czynników. Tym co wpływa na kolor uzębienia jest częstotliwość spożywania mocno barwiących posiłków jak: czerwone mięso, cytrusy, buraczki, czerwone wino itd. Nie pomogą tu także papierosy które potrafią doprowadzić do bardzo nieestetycznego efektu żółtych zębów. Jak wybielić zęby sodą oczyszczoną i radzić sobie z nieprzyjemnymi przebarwieniami i jednocześnie nie musieć się ograniczać?

Czy soda wybiela?

Szukając odpowiedzi na to pytanie wielu ludzi zaczyna interesować się tym jak wybielić zęby domowymi sposobami. Nasi czytelnicy pytają wprost jak wybielić zęby sodą oczyszczoną? Już śpieszymy z odpowiedzią, musimy jednak państwa ostrzec: soda oczyszczona tak naprawdę nie wybiela zębów! Ale jak to? Przecież w wielu artykułach oraz portalach internetowych możemy przeczytać o cudownych właściwościach wybielających sody oczyszczonej. Niestety soda oczyszczona nie ma właściwości chemicznych, które mogłyby działać na tkankę zęba w sposób wybielający. Posiada ona za to silne właściwości mechaniczne, które dosłownie ścierają nasze szkliwo i odsłaniają jego bielsze warstwy.

Czy wybielanie zębów sodą oczyszczoną szkodzi?

Powiedzieliśmy przed chwilą, że soda oczyszczona w sposób mechaniczny ściera szkliwo naszych zębów. Niestety nie jest do dobra wiadomość, stosowanie sody w nadmiernych ilościach może być szkodliwe dla zębów i prowadzić do nadwrażliwości. Do tego podrażnione i słabe zęby mogą szybko powrócić do poprzedniej barwy. Zwolennicy wybielania sodą to bardzo często ludzie, którzy stosują tą metodę wybielania od niedawna i nie zdążyli jeszcze odczuć negatywnych efektów, jakie ten preparat może sprowadzić na nasze zęby.

czy soda wybiela zęby jak wybiela zęby
Czy soda oczyszczona wybiela zęby? Jak wybiela zęby?

Mówi się jednak, że soda jest częstym składnikiem past dostępnych w każdym sklepie. Jest to prawda, soda oczyszczona może pojawić się w składzie popularnych past do mycia zębów. To dawka czyni truciznę, podobnie może być z sodą oczyszczoną i węglem aktywnym, stosowana w zbyt dużym stężeniu i nieodpowiedzialnie może wyrządzić większe szkody. Naszym zdaniem o wiele lepszą i co najważniejsze bezpieczniejszą metodą na biały uśmiech, a do tego taką, która nie jest droga i może być zastosowana w domu są paski wybielające. Sprawdź jakie są dobre paski wybielające do zębów. Już po 7 dniach kuracji paskami nasze zęby powinny być bielsze o kilka tonów.

Inni czytelnicy są też ciekawi: jak wybielić zęby w jeden dzień

Jak można wybielić zęby z sodą w domowych warunkach?

Jeśli jednak jesteś zdeterminowany i pomimo wszystkich wad i niebezpieczeństw wybielania zębów sodą chcesz je wybielić w domowych warunkach tym właśnie sposobem to zapraszamy do dalszej lektury gdzie w paru krokach opiszemy jak wybielić zęby sodą. Jednak uprzedzamy działasz na własną odpowiedzialność.

Instrukcja:

  1. Umyj zęby tradycyjną pastą.
  2. Po umyciu nałóż odrobinę sody oczyszczonej na szczoteczkę i namocz wodą
  3. Delikatnymi ruchami szczoteczki umyj zęby.
  4. Alternatywnie możemy też dodać sodę do zwykłej pasty do mycia zębów i dobrze je razem wymieszać.

Jednak jeszcze raz ostrzegamy przed wybielaniem sodą oczyszczoną. Pomimo zadowalających efektów na krótką metę, takie wybielanie może spowodować duże szkody dla naszej jamy ustnej. Absolutnie nie stosujcie tej metody regularnie. Jeśli chcecie cieszyć się białym uśmiechem przez cały rok, nie wydać fortuny, a przy tym wybielić je bezpiecznie to sugerujemy zastanowić się nad wyborem pasków wybielających. Dowiedz się też co można jeść po wybielaniu zębów oraz czy można wybielić plomby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *