Jak wybielić zęby węglem?

Każdy z nas pragnie mieć piękne, białe i zdrowe zęby, dlatego często szukamy w Internecie informacji o tym jak wybielić zęby, w tym przypadku węglem. Niestety, ale często można natrafić na różne szemrane metody pokroju wcierania cytryny w dziąsła, lub mycia zębów sodą. Niestety, ale pomimo krótkotrwałych efektów te metody mogą poważnie uszkodzić nasze szkliwo. Ale czy podobnie jest z węglem? Odpowiedzmy sobie na to pytanie i dowiedzmy się jak wybielić zęby węglem aktywnym.

Czy wybielanie zębów węglem aktywnym jest bezpieczne?

Niedawno na portalach społecznościowych eksplodował szał na wybielanie zębów węglem aktywnym. Węgiel to preparat który ma chropowatą strukturę oraz właściwości pochłaniające. Obecnie wpływ węgla aktywnego na zęby nie został przebadany, a w 2016 roku Amerykańskie Stowarzyszenie Stomatologów nie zaopiniowało ani jednego produktu, który go zawierał. Jednak użytkownicy węgla raportują, że potrafi on sobie poradzić z przebarwieniami powstałymi od kawy, czerwonego wina i papierosów. Powinny mu to umożliwić jego wydajne właściwości pochłaniające, jednak w tym samym czasie węgiel nie pomoże pozbyć się kamienia nazębnego.

Zanim wytłumaczymy krok po kroku jak wybielić zęby węglem aktywnym pragniemy ostrzec naszych czytelników. Węgiel aktywny nie posiada jednolitej struktury, pojawiają się w nim mniejsze lub większe grudki. Niektóre osoby stosujące węgiel przez kilka dni mówią o nadwrażliwościach i bólu zębów po kilku dniach stosowania. Jeśli będziecie wcierać węgiel zbyt mocno to może was spotkać ten sam efekt. Miejcie na uwadze, że grudki pochodzące z węgla mogą uszkodzić szkliwo, które nie regeneruje się w naturalny sposób. Dlatego jeśli najważniejsze dla was jest bezpieczeństwo i zdrowie zębów to z domowych, bezpieczniejszych metod rekomendujemy paski do wybielania zębów, które w ciągu 7 dniowej kuracji w domu rozjaśniają zęby o kilka tonów.

Poradnik krok po kroku, jak wybielić zęby węglem aktywnym.

poradnik jak wybielić zęby węglem aktywnym krok po kroku
poradnik jak wybielić zęby węglem aktywnym krok po kroku – jak zrobić pastę z węgla aktywnego

Jeśli jednak jesteś zdeterminowany lub zdeterminowana na wybielanie zębów węglem aktywnym to pokazujemy krok po kroku jak wybielić zęby. Pamiętaj tylko, że wykonujesz całą operację na własną odpowiedzialność.

Aby wybielić zęby węglem należy:

  1. Zakupić węgiel w kapsułkach w aptece (koszt 4zł)
  2. Wysyp sproszkowany węgiel z kapsułki
  3. Dodaj do węgla kilka kropel wody
  4. Nałóż powstałą pastę na szczoteczkę
  5. Delikatnie umyj zęby powstałą pastą
  6. Dokładnie wypłucz zęby i pozbądź się drobinek węgla

Ludzie którzy skorzystali już z wybielania zębów węglem aktywnym polecają używać powstałej pasty przez 3 dni z rzędu a następnie powtarzać zabieg raz w tygodniu dla utrzymania efektów. Jeśli twoje zęby są bardzo wrażliwe możesz zwyczajnie nałożyć węgiel na zęby na okres 2-3 minut po czym  wszystko spłukać. Jest to alternatywa do mycia węglem, która będzie co prawda mniej skuteczna, ale pozwoli zminimalizować ryzyko powstania podrażnień oraz niszczenia się szkliwa. Jeśli masz w domu olej kokosowy i zależy ci na jego właściwościach antybakteryjnych, możesz skorzystać w przepisie z oleju zamiast wody. Tak powstałą pastę należy przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniczku do następnego użycia.

Inni czytelnicy byli też zainteresowani:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *