Mycie zębów sodą oczyszczoną

Jeśli interesujesz się wybielaniem zębów i pragniesz mieć śnieżnobiałe zęby zapewne trafiłeś w Internecie na metodę mycia zębów sodą oczyszczoną? Nic dziwnego, informacje są rozsiane po całej sieci, szczególnie na forach i mediach społecznościowych możemy znaleźć relacje ludzi zadowolonych z mycia zębów sodą. Weźmy te informacje pod lupę i sprawdźmy czy po pierwsze mycie zębów sodą oczyszczoną jest bezpieczne, a po drugie czy jest skuteczne.

Na czym polega mycie zębów sodą oczyszczoną?

mycie zębów używając sody oczyszczonej
mycie zębów używając sody oczyszczonej

Mycie zębów sodą polega na nałożeniu na szczoteczkę do zębów kuchennej sody oczyszczonej. Sprawdź dokładnie jak wybielić zęby sodą oczyszczoną. Po zmieszaniu jej z odrobiną wody powstaje pasta, którą można nakładać, czyli soda na zęby, lub użyć jej do szorowania. Mycie sodą pomoże pozbyć się kamienia nazębnego oraz części przebarwień powstałych w wyniku spożywania barwiących produktów. Soda jednak jako produkt nie posiada właściwości wybielających. Efekt tymczasowego wybielenia zawdzięczamy jej właściwościom ściernym, które możemy porównać do peelingu lub papieru ściernego. Niestety, ale pozytywne opinie na temat tej metody mycia zębów sodą wydawane są często przez ludzi, którzy dopiero zaczynają ją stosować. To co zaczynamy dostrzegać dopiero później to efekty uszkodzonego szkliwa, męczące podrażnienia i bóle w zębach. Niestety, ale szkliwo się nie regeneruje, więc wszystkim tym, którzy chcą utrzymać zęby w zdrowiu zalecamy inne metody na wybielanie zębów.

Zagrożenia związane z myciem zębów sodą

czy mycie zębów sodą jest bezpieczne
mycie zębów sodą oczyszczoną może być niebezpieczne i powodować ból

Mycie zębów sodą to bardzo niebezpieczna czynność, która może trwale uszkodzić szkliwo. Jeśli chcesz mieć białe zęby i ktoś próbuje przekonać cię do mycia ich sodą radzimy zastanowić się dwa razy. Uśmiech to nasza wizytówka i mamy tylko jeden. Nie warto poświęcać czasu na szemrane metody mycia zębów jeśli myślimy o swoim zdrowiu na poważnie, uważajcie też na te, które wykorzystują węgiel aktywny. Radzimy zastosować sprawdzone sposoby na wybielanie.

Zdrowa alternatywa dla sody

Zdecydowanie zdrowsze od mycia zębów sodą oczyszczoną są paski wybielające, które rzeczywiście mają właściwości wybielające, a nie ścierne. Sprawdź poradnik używanie pasków Crest. Podczas 7 dniowej kuracji, przez siedem dni nosimy paski po 30 minut dziennie. Najlepiej jest to zrobić wieczorem, już po myciu zębów. W czasie tych 30 minut preparat wybielający wnika w strukturę zęba i rozpoczyna proces wybielania. W trakcie całej kuracji zęby stają się bielsze o kilka tonów. Co najważniejsze jest to bezpieczny sposób na wybielanie, który nie ściera szkliwa i pozwala wybielić zęby w domu na następne 6 do 12 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *