Preparat wybielający zęby, jaki preparat do wybielania zębów?

Wszyscy pragną mieć białe, zdrowe i ładne zęby, jednak nie każdy wie jaki preparat wybielający zęby wybrać. Szeroki śnieżnobiały uśmiech stał się wręcz standardem w dzisiejszych czasach i zawsze widoczną osobistą wizytówką. Niestety natłok codziennego życia, a w tym poranna kawa, stek z czerwonego mięsa, surówka z buraczków, czy palenie papierosów nie sprzyja utrzymaniu białego uśmiechu. Z czasem zaczynamy wstydzić się swojego pełnego szerokiego uśmiechu. Czas zastanowić się, czy można poradzić sobie z nieprzyjemnymi przebarwieniami na zębach i wybrać właściwy preparat do wybielania zębów. Sprawdź też czy można wybielić zęby z plombami.

Jaki preparat wybielający wybrać?

W Internecie można znaleźć szeroką gamę preparatów do wybielania zębów, jednak czy każdemu preparatowi wybielającemu zęby można zaufać? Zdecydowanie należy zachować ostrożność podczas wyboru, w końcu stawką jest zdrowie i wygląd naszych zębów. Na pierwszy ogień powinniśmy odrzucić cudowne preparaty do wybielania z których agresywną promocją możemy spotkać się szczególnie na facebookowych grupach. Mowa tu o popularnym w ostatnim czasie węglu aktywnym. W zasadzie węgla nie można nawet nazwać preparatem wybielającym zęby. Ze względu na jego chropowatą strukturę stanowi on podobne zagrożenie dla naszych zębów co soda oczyszczona, która dzięki swoim właściwościom ściernym niszczy wierzchnią warstwę szkliwa i odsłania tą, która znajduje się pod spodem. Niestety, ale po kilku dniach stosowania takiego preparatu do wybielania zębów, zaczynamy odczuwać męczący dyskomfort i ból w zębach. Koniecznie trzeba tu zaznaczyć, że szkliwo naturalnie się nie regeneruje, więc taki preparat wybielający może w nieodwracalny sposób zniszczyć powierzchnię naszych zębów, które osłabione i tak powrócą do poprzedniego koloru.

dobry najlepszy preparat do wybielania zębów
preparat do wybielania zębów – efekty

Skuteczny preparat do wybielania zębów

Co zatem warto zrobić? Najlepiej zdecydować się na produkty korzystające z tego samego preparatu wybielającego zęby z którego korzystają dentyści w swoich gabinetach. Mowa tutaj o tlenku wodoru, który nie ma właściwości ściernych, za to reaguje z powierzchnią zęba w sposób rozjaśniający. Najpopularniejszym preparatem w tym segmencie są paski wybielające, które stosuje się w 7-dniowej kuracji. Przez kolejne siedem dni zakładamy dobre paski wieczorem na 30 minut, w tym czasie preparat do wybielania zębów zaczyna działać i skutecznie wnika szkliwo. Po zakończeniu kuracji zęby pozostają bielsze o kilka odcieni. Korzystanie z pasków wybielających we własnym domu jest bardzo wygodną alternatywą dla drogich zabiegów w gabinecie dentystycznym. Efekt wybielania paskami utrzymuje się na zębach przez okres 6 do 12 miesięcy po którym zabieg preparatem wybielającym można bez przeszkód odnowić. Mamy nadzieję, że pomogliśmy, szerokich i śnieżnobiałych uśmiechów. Tutaj opisujemy jak używać paski Crest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *