Soda oczyszczona na zęby – wszystkie informacje o sodzie

Każdy z nas pragnąłby mieć biały, ładny uśmiech. Śnieżnobiałe zęby przykuwają uwagę, zmieniają sposób w jaki odbierają nas inni ludzie i sprawiają, że lepiej wyglądamy. Bez dwóch zdań można stwierdzić, ze w dzisiejszych czasach uśmiech jest wizytówką człowieka.  Nie zawsze jednak czujemy się na tyle komfortowo by odkryć go w pełnym uśmiechu. Warto więc zadbać o zęby i zdecydować się na odpowiednią metodę wybielania. Sprawdźmy czy soda oczyszczona na zęby to najlepsza z nich.

Jaki wpływ ma soda na zęby?

soda na zęby czy jest bezpieczna
Czy soda na zęby jest bezpieczna? Jaki jest wpływ sody na zęby? Jak działa soda na zęby?

Zapewne słyszeliście już o takich metodach jak soda oczyszczona na zęby lub węgiel aktywny. Dobrze radzimy, unikajcie tych metod. Takie metody jak soda na zęby zyskują sporą popularność w mediach społecznościowych i na forach, głównie dlatego, że są relatywnie tanie i zapewniają natychmiastowe efekty. Jednak to o czym nikt nie mówi to fakt, że soda nie wybiela a ściera zęby. Tak moi drodzy, soda ma właściwości ścierne i na zęby ma taki wpływ, że ściera szkliwo. Co prawda odsłania przy tym jego warstwy które są bez przebarwień, jednak szkliwo się nie regeneruje. Niestety, ale zęby które raz zniszczy soda już się same nie odbudują.

Bezpieczna alternatywa dla sody

Dlatego zalecamy wybranie jednej z dwóch bezpiecznych metod. Wizytę wybielającą u lekarza lub zastosowanie pasków wybielających we własnym domu. Dziś opiszemy tą drugą metodę, która rzeczywiście ma składniki wybielające, a nie ścierne tak jak soda oczyszczona stosowana na zęby. Paski wybielające zakładamy przez siedem dni po 30 minut dziennie na zęby, w tym czasie na zęby działa czynnik, który faktycznie ma działanie wybielające: tlenek wodoru w bezpiecznym stężeniu około 6-8%. Dobrze radzimy, lepiej zastosować taką metodę, która naprawdę wybiela zęby o kilka tonów w czasie całej kuracji, niż sodę na zęby, która może narobić więcej szkód niż pożytku.

Przestroga przed sodą oczyszczoną na koniec

Warto jeszcze dodać, że soda jest częstym składnikiem past do zębów, natomiast jej stężenie w paście jest nieporównywalnie mniejsze do 100% sody oczyszczonej wszorowanej na zęby. Do tego pasta do zębów posiada regularną, jednolitą strukturę, która pozwala na wyczyszczenie zębów z osadów, które pojawią się na nich w ciągu dnia i nie powoduje obrażeń na szkliwie. Niestety, ale w Internecie da się przeczytać wiele przykrych relacji ze stosowania sody oczyszczonej na zęby. Adepci tej techniki często zachwyceni są pierwszymi efektami i wydają pozytywne opinie metodzie. Po kilku dniach zaczyna się jednak pojawiać męcząca nadwrażliwość i bóle zębów, nie życzymy tego naszym czytelnikom. Dlatego soda na zęby jest przez nas całkowicie odradzana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *