Wybielanie zębów w ciąży. – Czy można wybielać zęby podczas ciąży?

Ciąża to wyjątkowy okres podczas którego wyjątkowo musimy zwracać uwagę na zdrowie swoje i dziecka. Niestety, ale w związku z tym ten niepowtarzalny czas jest obarczony pewnymi obostrzeniami i zasadami, których należy przestrzegać. Będąc w ciąży nie można pić alkoholu, palić papierosów, a nawet przyjmować niektórych leków. Tak samo jest z różnymi zabiegami medycznymi, w tym medycyny estetycznej. Dziecko to bardzo kruchy byt, a wszystko czego doświadcza matka w tym okresie ma wpływ na dziecko. Podobnie jest z wybielaniem zębów w ciąży. Sprawdź wpis w którym poruszamy temat wybielanie zębów podczas karmienia piersią.

Czy można wybielać zęby w ciąży?

wybielanie zębów w trakcie trwania ciąży
nie zaleca się wybielania w ciąży

Wybielanie zębów w ciąży to temat, który budzi kontrowersje z kilku przyczyn. Po pierwsze dziecko odżywia się wszystkimi składnikami odżywczymi jakie jest w stanie pozyskać od matki. Tak samo jest z wapnem, którego maluszek potrzebuje do właściwego rozwoju. Podczas ciąży zęby mogą być osłabione ze względu na zapotrzebowanie dziecka, dodatkowe wybielanie zębów w ciąży mogłoby doprowadzić do niepotrzebnego odwapnienia, dlatego nie zaleca się wybielania w ciąży. Dowiedz się też czy można wybielić zęby z aparatem.

Wybielanie jest bezpieczne po ciąży.

wybielanie po ciązy i w jej trakcie
wybielone zęby po okresie ciąży

Sam czynnik wybielający zęby działa tylko na powierzchnię dziąseł i teoretycznie nie powinien mieć żadnego wpływu na dziecko, ani nie powinien do niego dotrzeć. Jednak do tej pory nie przeprowadzono badań które miałyby potwierdzić lub zaprzeczyć szkodliwości wybielania zębów w ciąży. Jest tak z powodów etycznych, po prostu nie przeprowadza się eksperymentów na ciężarnych. W ciąży z zasady unika się wszelkich zabiegów, które nie są wymagane do ratowania życia matki. Poznaj wybielanie w domowy sposób. Lepiej dmuchać na zimne i mieć pewność, że nie zaszkodziło się w żaden sposób płodowi. Wybielanie zębów w ciąży nie należy do zabiegów pierwszej potrzeby, dlatego zalecamy aby poczekać z wybielaniem do końca ciąży. Po porodzie nie ma już przeciwwskazań do tego aby zrobić wybielanie zębów, nawet podczas karmienia.

W ciąży trzeba liczyć na własną wytrwałość i przetrwać czasowe niedogodności. Czas na zadbanie o siebie, a w tym swój wygląd przyjdzie po ciąży, kiedy nie będzie już trzeba z taką dbałością zwracać uwagi na wszystko co może zaszkodzić dziecku. Polecamy poradnik jak używać paski Crest. Życzymy wytrwałości i cierpliwości, bycie mamą to bardzo wymagające i odpowiedzialne zajęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *