Wybielanie zębów z plombami, czy można wybielić plomby?

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów należy udać się do gabinetu stomatologicznego na przegląd stanu jamy ustnej. Jest to bardzo ważna czynność podczas której powinniśmy zaleczyć wszystkie ubytki w zębach oraz upewnić się, że plomby są szczelne. Jest to niezwykle istotne dlatego, że preparatem najczęściej stosowanym do wybielania zębów jest tlenek wodoru, który może być drażniący dla dziąseł oraz miazgi wewnątrz zęba, szczególnie jeśli używany jest w wysokich stężeniach. Kiedy zaleczymy już wszystkie zęby, w tym te z plombami możemy przystąpić do zabiegu wybielania zębów. Od siebie możemy polecić metodę opierającą się na zastosowaniu pasków wybielających, którą szerzej opisaliśmy tutaj. Sprawdź jak stosować paski oraz co można jeść po wybielaniu.

Tak więc nie ma przeciwwskazań do wybielania zębów z plombami, jednak czy można wybielić plomby? Niestety odpowiedź brzmi: nie. Obecnie żadna z metod wybielania stosowana w gabinetach stomatologicznych nie jest w stanie wybielić plomb z prostej przyczyny. Czynniki wykorzystywane powszechnie w stomatologii do wybielania zębów nie reagują z materiałami wykorzystywanymi do stworzenia plomby. Podobnie jest też z martwymi zębami po leczeniu kanałowym, nie dadzą się one wybielić konwencjonalnymi metodami. Proszę jednak się nie martwić, nowoczesna medycyna jest w stanie sobie z tymi problemami skutecznie poradzić.

Wybielanie plomby w zębie – jak wybielić plomby?

jak wybielić plombę zębową wybielanie plomby
jak wybielić plombę zębową, wybielanie plomby, czy można wybielić plomby

Na wybielanie zębów z plombami istnieje jednak prosta rada. Po zabiegu wybielania można wymienić stare plomby na jaśniejsze. W gabinecie stomatologicznym jest możliwość usunięcia starych naturalnie ciemniejszych lub z czasem przebarwionych plomb na takie, które odpowiadają kolorem wybielonym zębom. Na uwadze należy jedynie zachować szczelność plomby zabezpieczającej ubytek. Po wszystkim możemy cieszyć się idealnie białym uśmiechem bez niepotrzebnych ciemniejszych przebarwień spowodowanych przez wyróżniające się plomby. Jest to bardzo popularne rozwiązanie stosowane przez wszystkie kliniki dentystyczne. Kiedy pacjent mający plomby w zębie chce przystąpić do zabiegu wybielania zębów dla zachowania estetyki dobrze jest wybielić stare plomby na te odpowiadające jaśniejszym kolorom w jamie ustnej.

Podobnie jak z plombami sytuacja ma się ze wszelkiego rodzaju mostami oraz implantami. Te również nie zostaną wybielone w gabinecie dentystycznym, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby wymienić je na takie, których odcień nie będzie wyróżniał  się od pozostałych, wybielonych zębów. Dla zębów leczonych kanałowo, w których doszło już do obumarcia miazgi też istnieje ratunek. Nadtlenek wodoru nie będzie reagował z martwą tkanką zęba. W takiej sytuacji popularnym rozwiązaniem są licówki, które przykryją obumarłą tkankę zęba i przywrócą jej efekt zdrowych i wybielonych zębów. Mamy nadzieję, że artykuł był dla państwa pomocny, a wyróżniające się kolorem plomby nie będą spędzać wam snu z powiek. W innych wpisach radzimy też jak wybielić zęby w jeden dzień oraz ostrzegamy przed praktyką jaką jest mycie zębów sodą oczyszczoną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *